Sala intensywnego nadzoru noworodka

Stanowisko SRN-10

Stanowisko SRN

Stanowisko służy do resuscytacji noworodków bezpośrednio po urodzeniu. Łączy w sobie szereg dotychczas niestosowanych funkcji opieki otwartej z opieką intensywną i reanimacyjną włącznie. Zapewnia odpowiednie warunki termiczne wcześniakom  noworodkom i niemowlętom, w szczególności tym o niskiej masie ciała. Stanowisko SRN znajdujące się w Poliklinice wyposażone jest m.in. w aparat Baby Puff, służący do resuscytacji noworodków, gwarantujący bezpieczne natlenienie dziecka. Stanowisko pozwala m.in. na:

- przseskórne kontrolowanie temperatury i ogrzewanie noworodka
- odśluzowanie i odessanie noworodka w pozycji Trendelenburga
- podanie noworodkowi tlenu w sposób kontrolowany
- prowadzenie oceny noworodka wg skali APGAR


Respirator - Inspiration 5i

Respirator - Inspiration 5i

Poliklinika wyposażona jest w najnowszej generacji respirator – Inspiration 5i, służący do zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa naszych najmłodszych pacjentów. Respirator przeznaczony jest do wspomagania i wywoływania oddechu noworodków. Jeśli po urodzeniu dziecko nie jest gotowe do samodzielnego oddychania, zostaje podłączone do tego urządzenia, które częściowo lub całkowicie wywołuje u noworodka czynność oddechową. Inspiration 5i może być używany aż w dziesięciu trybach, stosowanych w zależności od potrzeb najmłodszych pacjentów. Rozbudowane funkcje urządzenia pozwalają na podłączenie dziecka w sposób nieinwazyjny (m.in. dzięki opcji CPAP), gdy potrzebne jest tylko niewielkie wspomaganie oddechu, jak również inwazyjny, w sytuacji poważnych problemów z oddychaniem.


Inkubator Vision Advance 2286

Inkubator Vision Advance 2286

Najnowszy model inkubatora noworodkowego wyposażony w Pulsoksymetr – urządzenie służące do nieinwazyjnego pomiaru saturacji krwi. Inkubator dopasowuje temperaturę i wilgotność powietrza do temperatury i wilgotności skóry noworodka. Wyposażony jest w monitor funkcji życiowych noworodka – przeznaczony do precyzyjnej oceny stanu zdrowia nowo narodzonego dziecka.

 

 


i-STAT - biochemiczny analizator krwi

i-STAT

System i-STAT służy do bardzo szybkiej i dokładnej, a zarazem łatwej analizy kwi. W Poliklinice używany jest głównie do natychmiastowej diagnostyki parametrów krytycznych noworodka. Do wykonania testu potrzebne sa jedynie 2 krople krwi, a wyniki otrzymywane są w bardzo krótkim czasie - w dwie minuty. i-Stat umożliwia bardzo szybkie zdiagnozowanie noworodka. Krótszy czas oczekiwania na wyniki krwi i diagnozę znacznie zwiększa szansę na przeżycie nowo narodzonego dziecka w sytuacji zagrożenia.


Bilitron 3006 BTI

 Bilitron 3006 BTI

Bilitron 3006 BTI to diodowa lampa do fototerapii, stosowana w procesie leczenia żółtaczki noworodkowej. Lampa jest bezpieczna dla noworodka. Dzięki zastosowaniu promieniowania w zakresie UV redukuje możliwość uszkodzeń skóry. Dodtkowo nie promieniuje fal podczerwieni zmniejszając ryzyko nadmiernego wysuszania skóry i oparzeń.


Aparat N-CPAP

Aparat N-CPAP

Specjalistyczny aparat do bezinwazyjnego wspomagania oddechu noworodka. Zastosowany w aparacie system Infant Flow wspomaga naturalne oddychanie noworodków i wcześniaków, umożliwia wytworzenie stabilnego ciśnienia w drogach oddechowych i utrzymywanie go podczas całego cyklu oddechowego. Dodatkowo aparat rozpoznaje fazy wdechu i wydechu nie dopuszczając do wzrostu oporu wydechowego.

 


Defibrylator Cardio Aid z kluczem noworodkowym

Defibrylator Cardio Aid

Przenośny dwufazowy defibrylator uznanej firmy Innomed Medical, skonstruowany z myślą o najmłodszych pacjentach. Służ do reanimacji pacjentek i noworodków w sytuacjach krytycznych. Wyposażone jest we wszystkie funkcje niezbędne do defibrylacji, stymulacji, podstawowego monitorowania EKG, jak również saturacji. 

 

Mindray PM-7000 - monitor funkcji życiowych noworodków

Mindray PM-7000 - monitor

Poliklinika posiada nowoczesny aparat do ciągłego monitorowania funkcji życiowych noworodków. Monitor Mindray PM7000 jest obecnie najbardziej zaawansowanym technologicznie urządzeniem tego typu na świecie. Dzięki zastosowaniu ulepszonych parametrów pomiarowych, ułatwia nadzór funkcji życiowych naszych najmłodszych pacjentów. Nowy monitor zapewnia noworodkom jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa podczas pobytu w Poliklinice.

 Zamknij Nowe ceny zabiegów laserowych