Sale porodowe

Wanna porodowa

Wanna Porodowa

W Poliklinice porody w wodzie odbywają się w stworzonej specjalnie do tych celów wannie. Ze względu na swoją budowę, wanna umożliwia nie tylko zrelaksowanie i złagodzenie bólu w pierwszych etapach porodu, ale również urodzenie dziecka w wodzie. Kojące działalnie ciepłej wody wraz z hydromasażem powodują, że kobieta mniej odczuwa dyskomfort i rzadziej potrzebuje leków przeciwbólowych. Ze względu na zwiększoną elastyczność tkanek, pacjentki rodzące w wodzie przeważnie nie muszą mieć nacinanego krocza i w mniejszym stopniu doświadczają urazów z tym związanych. Wanna posiada specjalne zabezpieczenia pozwalające na natychmiastową ewakuację pacjentki w sytuacji pojawienia się ewentualnych komplikacji. Dwa duże odpływy w ciągu chwili odprowadzają całą wodę, a pacjentka może być wyjęta z wanny przy pomocy specjalnego wózka.

Koło porodowe

Koło Porodowe

Koło Porodowe to nowoczesny model łóżka porodowego, które pozwala kobiecie przyjmowanie dowolnej pozycji w trakcie porodu - od leżącej po stojącą. Łóżko zostało skonstruowane tak, aby zapewnić przyszłej mamie pełen komfort w tej ważnej dla niej chwili oraz ułatwić przyjście dziecka na świat. Dzięki wbudowanemu mechanizmowi, kobieta może w każdej chwili za pomocą pilota zmienić ułożenie ciała na wygodniejsze. Dużym udogodnieniem jest możliwość rodzenia w pozycji wertykalnej - stojącej, lub klęczącej. Taka pozycja uważana jest przez specjalistów za najbardziej naturalną. W tym ułożeniu kobiecie sprzyja siła grawitacji, dzięki czemu poród staje się łatwiejszy i przyjemniejszy.

Na kole porodowym można rodzić tylko w kilku szpitalach w Polsce. Za granicą ten typ łóżka porodowego cieszy się ogromną popularnością, jest już używane w ponad 100 klinikach w Europie i Japonii.Łóżko porodowe AVE

Łóżko porodowe z masażem

Sale porodowe Polikliniki wyposażone są w nowej generacji łóżka porodowe AVE. Łóżka te pozwalają na przyjmowanie dogodnej pozycji w czasie porodu, dzięki elektrycznej regulacji wysokości siedziska oraz nachylenia oparcia. Łóżka wyposażone są w segmenty lędźwiowe: pompowany i masujący, które łagodzą ból porodowy oraz relaksują pacjentkę. Dodatkowo segment noworodkowy "baby-plate" dzięki możliwości regulacji pozycji, spełnia również funkcję podparcia dla kobiety rodzącej.


Respirator FLIGHT 60

Łóżko porodowe z masażem

Flight 60 jest nowoczesnym, sterowanym mikroprocesorowo respiratorem przeznaczonym do wspomagania oddychania u pacjentów wymagających wentylacji mechanicznej. Respirator ten został stworzony z myślą o osobach dorosłych i dzieciach. Aparat wyposażony jest w zaawansowane parametry wentylacji pozwalające na precyzyjne podawanie powietrza, dostosowane do aktualnych potrzeb pacjenta, a tym samym zwiększający poziom bezpieczeństwa. Respirator posiada kilka rodzajów wentylacji, w tym tryby wymuszone, spontaniczne i nieinwazyjne. Urządzenie ma zapewnioną ciągłość pracy dzięki rozbudowanemu systemowi zabezpieczeń, jak 12-godzinny akumulator, odporność na wahania napięcia i wbudowany kompresor. Respirator jest przenośny i może być transportowany wraz z pacjentem.


Elle TENS

Łóżko porodowe z masażem

Elle TENS to urządzenie służące do niefarmakologicznego łagodzenia bólu porodowego. Aparat ten działa poprzez wysyłanie łagodnych impulsów elektrycznych do nerwów podskórnych za pomocą specjalnych, przyklejanych do ciała, elektrod. W ten sposób masuje i rozluźnia mięśnie pleców powodując wydzielanie endorfin, które naturalnie łagodzą ból. Pacjentki rodzące w Poliklinice mogą korzystać z tego urządzenia bez ponoszenia dodatkowych kosztów.Zamknij Nowe ceny zabiegów laserowych