Gdy rodzi się dziecko – rozmowa z dr Wnuczko w Gazecie Współczesej

W dzisiejszej Gazecie Współczesnej można przeczytać rozmowę z dr Krzysztofem Wnuczko, specjalistą neonatologii w Poliklinice, który opowiada o opiece nad dzieckiem w pierwszych chwilach po narodzeniu.

Lekarz neonatolog jest pediatrą specjalizującym się w opiece nad nowo narodzonymi dziećmi. Ocenia stan zdrowia maluchów zaraz po ich przyjściu na świat i jeśli to konieczne, wykonuje niezbędne czynności resuscytacyjne. W artykule dr Krzysztof Wnuczko tłumaczy, jakie badania i szczepienia muszą zostać wykonane noworodkowi zaraz po narodzinach, jak interpretować ocenę dziecka na skali APGAR, kiedy żółtaczka wymaga podjęcia leczenia oraz jak zadbać o właściwą pielęgnację malucha.

Artykuł „Gdy rodzi się dziecko” można znaleźć na 10 stronie gazety. Czytelnicy, którzy będą mieli dodatkowe pytania na temat opieki nad noworodkiem, będą mogli skorzystać z telefonicznej konsultacji z dr Krzysztof Wnuczko w najbliższy poniedziałek w godz. 13:00 – 14:00, podczas telefonicznego dyżuru w redakcji Gazety Współczesnej.

 

"Gdy Rodzi się dziecko" [Gazeta Współćzesna]