Koronawirus – wytyczne dla Pacjentów

W trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo oraz w celu zmniejszenia ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa, w Poliklinice wprowadzone zostały specjalne środki ostrożności oraz wytyczne dla pacjentów zgłaszających się do ośrodka w okresie obowiązywania pandemii. Procedury są aktualizowane adekwatnie do wytycznych otrzymywanych od organów państwowych.

Aktualizacja: 07.04.2020

Zgodnie z wytycznymi NFZ z dnia 15.03.2020 zalecane jest „ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo lub zgodnie z przyjętym planem postępowania leczniczego.”

OGÓLNE WYTYCZNE I PROCEDURY

Pacjenci, którzy są już umówieni na wizyty profilaktyczne proszeni są o ich przełożenie. Jeśli Państwa wizyta musi zostać przełożona nasz personel skontaktuje się z Państwem telefonicznie. Prosimy pacjentów o nie umawianie się na wizyty profilaktyczne, aż do momentu odwołania.

Przed wizytą przeprowadzimy z Państwem telefonicznie ankietę przesiewową. Pacjenci z objawami choroby wirusowej dróg oddechowych (gorączka, kaszel, duszność, katar, bóle głowy) zostaną przyjęci w specjalnym trybie lub o ich przyjęciu zadecyduje lekarz.

Personel ośrodka może poprosić Państwa o poddanie się pomiarowi temperatury ciała przy użyciu termometru zbliżeniowego. Odmowa pomiaru może skutkować koniecznością opuszczenia ośrodka.

W celu zminimalizowania czasu pobytu w ośrodku, na wizytę można zaczekać w samochodzie – wystarczy telefonicznie poinformować personel rejestracji o przybyciu.

Od razu po wejściu do Polikliniki wszystkich pacjentów prosimy o dezynfekowanie rąk specjalnymi żelami dostępnymi w poczekalni na parterze. Po zdezynfekowaniu rąk prosimy o nie dotykanie telefonów komórkowych aż do momentu opuszczenia Polikliniki.

Aby zapewnić ciągły dopływ świeżego powietrza, poczekalnia Polikliniki jest regularnie wietrzona. Pamiętajmy jednak o konieczności zachowania odstępu minimum 1,5 m od personelu medycznego oraz innych pacjentów przebywających na terenie ośrodka. Prosimy również o nie podawanie rąk w geście powitania personelowi medycznemu.

W miarę możliwości prosimy o nie stawianie przedmiotów osobistych na blatach i meblach w ośrodku. Planując przyjazd do ośrodka prosimy o pozostawienie w domu lub samochodzie toreb, plecaków, walizek oraz innych przedmiotów, które nie są niezbędnie potrzebne w czasie wizyty w poradni Polikliniki.

Pacjentki zgłaszające się na zabieg/operację lub do porodu proszone są o zabranie ze sobą jak najmniejszej ilości rzeczy. Proszę pamiętać, że w Poliklinice otrzymają Państwo dostęp do większości akcesoriów niezbędnych w czasie pobytu na oddziale oraz pełną wyprawkę dla noworodka.

Do poradni i szpitala należy zgłaszać się bez osób towarzyszących. Wprowadzony jest również zakaz jakichkolwiek odwiedzin pacjentów przebywających na oddziale szpitalnym.

Bardzo prosimy o zgłaszanie się do naszej poradni i szpitala w maseczkach ochronnych.

W chwili obecnej płatności realizujemy kartą płatniczą. Prosimy o nie dokonywanie płatności gotówką.

ZASADY DZIAŁANIA POSZCZEGÓLNYCH JEDNOSTEK POLIKLINIKI

SZPITAL GINEKOLOGICZNO-POŁOŻNICZY

Wszystkie porody oraz zabiegi i operacje, które nie mogą zostać przesunięte ze względu na stan zdrowia pacjenta, są realizowane. Pacjenci wymagający hospitalizacji, u których wystąpi podejrzenie zakażania koronawirusem, zostaną skierowani do odpowiednich ośrodków.

PORADNIA GINEKOLOGICZNO-POŁOŻNICZA

Przyjmuje pacjentów z zagrożeniem zdrowia i życia oraz tych, których wizyta jest niezbędna do ustalenia planu leczenia. Kobiety ciężarne oraz osoby wymagające pilnej konsultacji lub leczenia przyjmowane są jak dotychczas.

PORADNIA PEDIATRYCZNA I LAKTACYJNA

Wszystkie porady, które nie wymagają obecności pacjenta, są realizowane w drodze telekonsultacji.

PRACOWNIA USG

Wszystkie wizyty umówione w najbliższych tygodniach zostają odwołane. Nie dotyczy pilnych badań z zakresu USG ginekologicznego i USG ciąży.

MEDYCYNA ESTETYCZNA

Wszystkie konsultacje i zabiegi umówione w najbliższych tygodniach zostają odwołane.

PROSIMY O PRZESTRZEGANIE WYMIENIONYCH WYTYCZNYCH ORAZ STOSOWANIE SIĘ DO ZALECEŃ PERSONELU!