Ginekologia
Estetyczna

Zabieg G-shot

Zabieg G-shot – powiększenie punktu G, to zabieg ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym lub kwasem hialuronowym punktu G. Po iniekcji punkt G powiększa się, uwypukla i jest łatwiej wyczuwalny w momencie penetracji. Zabieg poprawia doznania seksualne, pozwala czerpać większą przyjemność ze współżycia.

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem należy odbyć konsultację z lekarzem ginekologiem. Pacjentka powinna posiadać prawidłowy wynik cytologii oraz brak jakichkolwiek stanów zapalnych w obrębie narządów rodnych.
Zabieg ten wykonuje się w pierwszej połowie cyklu (najlepiej po miesiączce).

Rekonwalescencja

Po zabiegu należy powstrzymać się od aktywności seksualnej przez co najmniej 1 tydzień. Zaleca się stosowanie przez kilka dni globulek dopochwowych przepisanych przez lekarza (np. Cicatridina lub Lactovaginal).

Bezpieczeństwo

Zabieg ten jest bezpieczny, gdyż materiał pozyskiwany do otrzymania osocza bogatopłytkowego pochodzi od samej pacjentki, nie ma więc ryzyka związanego z wystąpienia reakcji autoimmunologicznej czy też alergicznej.

Przeciwwskazania

Zabiegu nie wykonuje się w trakcie trwania miesiączki. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są również stany zapalne w obrębie narządu rodnego.