© Poliklinika Arciszewscy 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Prezentowane treści mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego, w związku z tym nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne błędy, niekompletność lub nieaktualność informacji, ani też za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku działania lub zaniechania w oparciu o zamieszczone materiały.
Stężenia hormonów warunkujące płodność kobiety zachowują się odmiennie w zależności od sposobu karmienia dziecka. W wyniku karmienia piersią płodność jest znacznie obniżona. Wynika to z wysokiego poziomu prolaktyny, hormonu odpowiedzialnego za laktację. Ta metoda antykoncepcji jest znana pod nazwą LAM, czyli laktacyjny brak miesiączki.
O skuteczności LAM, na poziomie porównywalnym do antykoncepcji hormonalnej, można mówić najwyżej przez okres pierwszych sześciu miesięcy po porodzie. Należy również pamiętać, że skuteczność tej metody zależy od szeregu czynników związanych z karmieniem piersią. Aby je poznać, przeczytaj poniższy artykuł.