Poliklinika Arciszewscy

Wyjątkowe miejsce
dla każdej z nas

Neonatologia

Po przyjściu na świat każde dziecko przechodzi okres adaptacji do nowego środowiska, w którym niespodziewanie się znalazło. W tym czasie jest bardzo wrażliwe i wymaga wyjątkowej opieki zarówno ze strony rodziców, jak i zespołu specjalistów – lekarzy i pielęgniarek. W Poliklinice w szczególny sposób dbamy o komfort i bezpieczeństwo noworodków oraz ich mam. Pacjentkom pomagamy przygotować się odpowiednio do roli matki, a maleństwom oswoić się z nowym otoczeniem.

Opieka specjalistów

W czasie pobytu w Poliklinice mama wraz z dzieckiem objęci zostają opieką ze strony wykwalifikowanego zespołu lekarzy ginekologów i neonatologów, pielęgniarek oraz położnych. Personel Polikliniki to odpowiednio dobrani specjaliści, z wieloletnim stażem w państwowych i prywatnych ośrodkach medycznych. Potrafią nie tylko doskonale dbać o zdrowie noworodka, ale również ratować jego życie, w sytuacji zagrożenia.

Każda mama zostaje odpowiednio przeszkolona w zakresie opieki nad noworodkiem. W pierwszych chwilach życia dziecka, w zabiegach pielęgnacyjnych pomagają nasze pielęgniarki. Personel zapewnia pomoc w karmieniu i dbaniu o piersi – objaśnia zasady, prezentuje różne techniki oraz płynące z nich korzyści. Pod okiem doświadczonego personelu medycznego uczymy kąpieli noworodka i pielęgnacji kikuta pępowiny, według najnowszych oficjalnych wytycznych.

System rooming-in

Więź z mamą jest bardzo ważna w życiu nowo narodzonego dziecka i wpływa na jego rozwój. Dlatego każdy maluszek urodzony w Poliklinice objęty zostaje opieką w systemie rooming-in, który zapewnia mamie ciągły kontakt z dzidziusiem – od jego urodzenia, aż do wypisu z Polikliniki. W ten sposób noworodek może cały czas przebywać z mamą we wspólnym pokoju. Na życzenie mamy, noworodek jest zabierany na ustalony czas do innej sali, gdzie pozostaje pod opieką pielęgniarki noworodkowej.

Wizyta pediatryczna i codzienne badania dzieci odbywają się w pokoju w obecności mam, które na bieżąco są informowane o stanie zdrowia maleństwa. Staramy się udzielić odpowiedzi na wszelkie pytania i wyjaśnić nawet najdrobniejsze wątpliwości. Mama informowana jest o wszystkich zabiegach i czynnościach, którym poddawane jest dziecko

Zaplecze do ratowania życia

Bezpieczeństwo najmłodszych pacjentów jest dla nas priorytetem. Posiadamy specjalną salę intensywnego nadzoru noworodków, wyposażoną w inkubatory zamknięte i otwarte oraz nowoczesny systemem bezinwazyjnego wspomagania oddechu noworodków nCPAP (Infant Flow SiPAP).

Technologia nCPAP, pozwala uniknąć mechanicznej wentylacji dziecka, wiążącej się z intubacją (ingerencją w drogi oddechowe), a w rezultacie mogącej prowadzić do powikłań. Noworodki mające mniejsze problemy oddechowe umieszczamy w specjalnych namiotach tlenowych. Dysponujemy aparaturą do resuscytacji krążeniowo-oddechowej nowo narodzonego dziecka oraz centralnym systemem monitorowania jego funkcji życiowych. Posiadamy wygodny i bezpieczny dla noworodków analizator I-STAT do szybkiej diagnostyki parametrów krytycznych krwi oraz specjalny defibrylator, przeznaczony do reanimacji noworodków w sytuacjach krytycznych. Naszym priorytetem jest dopilnowanie, aby dziecko urodziło się zdrowe i dzięki temu nie wymagało zastosowania aparatury do wspomagania i ratowania życia.

 

Wyprawka dla maluszka

Twojemu dziecku zapewnimy wszystkie niezbędne ubranka i kosmetyki do pielęgnacji przez cały okres pobytu w szpitalu. Ponadto przy wypisie z Polikliniki maluszek otrzyma od nas prezent w postaci wyprawki:

  • komplet ubranek bawełnianych i kocyk w okresach letnim i przejściowym lub
  • komplet ubranek bawełnianych, ciepły komplecik welurowy oraz śpiworek do fotelika samochodowego w mroźne dni.*

Jedyną rzeczą jaką powinnaś przygotować dla noworodka do zabrania do szpitala jest fotelik samochodowy, który będzie wam potrzebny w dniu wypisu.

* Personel ośrodka decyduje o elementach składowych wyprawki wręczanej noworodkowi w prezencie.

Cennik