Poliklinika Ginekologiczno-Położnicza

Wyjątkowe miejsce
dla każdej z nas

Diagnostyka i leczenie nowotworów
narządów rodnych

Nowotwory narządów rodnych to poważne i złożone choroby wymagające szybkiej interwencji oraz specjalistycznego leczenia. W Poliklinice Ginekologiczno-Położniczej Arciszewscy opiekujemy się pacjentami kompleksowo: działając prewencyjnie, diagnozując oraz lecząc w trybie pilnym wykryte zmiany nowotworowe. Oferujemy szczegółowe badania przesiewowe umożliwiające wczesne wykrycie raka, prowadzimy edukację dotyczącą czynników ryzyka oraz wykonujemy zabiegi operacyjne. Stosujemy małoinwazyjne metody zabiegowe, zmniejszając tym samym blizny, utratę krwi i ból towarzyszący tradycyjnej chirurgii.

Nowotwory narządu rodnego mogą wystąpić w każdej części żeńskiego układu rozrodczego – sromie, pochwie, szyjce macicy, trzonie macicy, jajowodach lub jajnikach. Poliklinika Ginekologiczno-Położnicza prowadzi diagnostykę nowotworów piersi, a także zajmuje się diagnostyką i leczeniem nowotworów ginekologicznych, w tym m.in.:

Diagnostyka i Profilaktyka

W Poliklinice Ginekologiczno-Położniczej wykonujemy następujące badania z zakresu diagnostyki i profilaktyki nowotworów narządów rodnych:

Pakiety Badań Profilaktycznych

Odpowiednio dobrane badania mogą pomóc w identyfikacji czynników ryzyka, zmian nowotworowych i wczesnych objawów raka w obszarze narządów rodnych. Im wcześniej zmiana patologiczna zostanie zdiagnozowana, tym większe szanse na skuteczne leczenie i szybki powrót do zdrowia. Dlatego zapraszamy do korzystania ze specjalistycznych pakietów badań, które ukierunkowane są na profilaktykę i diagnostykę zmian nowotworowych.

Leczenie Zabiegowe

W Poliklinice Ginekologiczno-Położniczej Arciszewscy wykonujemy następujące zabiegi i operacje w zakresie leczenia nowotworów narządów rodnych:

FAQ

 • Jakie są objawy nowotworów narządów rodnych?

  Wiele objawów nowotworów narządów rodnych przypomina objawy innych, mniej poważnych schorzeń, jak infekcje lub problemy z miesiączkowaniem. Dlatego ważne jest, aby skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią niepokojące objawy, który przeprowadzi dokładne badania, aby znaleźć przyczyny i zapobiec nasileniu się objawów.

  Każdy rodzaj nowotworu narządów rodnych ma swoje specyficzne objawy. Poniżej wymienione są te, które mogą wystąpić w przypadku kilku typów raka:

  • Nieprawidłowe krwawienie lub wydzielina z pochwy
  • Pieczenie lub swędzenie sromu (zewnętrzny obszar kobiecych narządów płciowych)
  • Zmiany w nawykach korzystania z toalety, takie jak zwiększone oddawanie moczu, zaparcia lub biegunka
  • Zmiany koloru sromu lub skóry, takie jak wysypka, owrzodzenia lub brodawki
  • Ból pleców lub brzucha 
  • Ból miednicy, ucisk lub wzdęcia
 • Czym się różni nowotwór od raka?

  Terminy „nowotwór” i „rak” są często używane zamiennie, ale istnieje między nimi różnica. Nowotwór to ogólny termin obejmujący wszelkie nieprawidłowości wzrostu komórkowego, zarówno łagodne, jak i złośliwe. Rak natomiast odnosi się specyficznie do nowotworów złośliwych, które mają zdolność przerzutów i mogą niszczyć sąsiednie tkanki. Innymi słowy, rak to rodzaj nowotworu, ale nie każdy nowotwór jest rakiem.

 • Jak rozprzestrzeniają się nowotwory?

  Nowotwory ginekologiczne mogą rozprzestrzeniać się w następujący sposób:

  • bezpośrednio atakując pobliskie tkanki i narządy
  • rozprzestrzeniają się (przerzuty) przez naczynia limfatyczne i węzły chłonne (układ limfatyczny) lub przez krwiobieg do odległych części ciała
 • Kobiety w jakim wieku są bardziej narażone na nowotwory?

  Rak w obrębie narządów rodnych występuje częściej u osób starszych, ale nowotwory ginekologiczne mogą pojawić się w każdym wieku, w tym również u młodych dziewcząt.