Poliklinika Arciszewscy

Wyjątkowe miejsce
dla każdej z nas

Koło porodowe

Poród jest wyjątkową chwilą w życiu każdej kobiety. Wszystkie mamy pragną, aby odbył się bez komplikacji, a dziecko urodziło się zdrowe. Dlatego dążymy do stworzenia w naszej Klinice jak najlepszych warunków, które ułatwią kobietom narodziny dziecka. W tym celu zaopatrzyliśmy salę porodową w nowoczesne łóżko porodowe, tzw. „koło porodowe”, które pozwala pacjentce rodzić w naturalnej pozycji.
„Koło porodowe” jest nowym rodzajem łóżka porodowego, które pozwala kobiecie przyjmowanie dowolnej pozycji w trakcie porodu. Łóżko zostało skonstruowane tak, aby zapewnić przyszłej mamie pełen komfort w tej ważnej dla niej chwili oraz ułatwić przyjście dziecka na świat. Dzięki wbudowanemu mechanizmowi, kobieta może w każdej chwili za pomocą pilota zmienić ułożenie ciała na wygodniejsze. Dużym udogodnieniem jest możliwość rodzenia w pozycji wertykalnej – stojącej, lub klęczącej, która uważana jest przez specjalistów za najbardziej naturalną.

Ten sposób rodzenia stosowany był wiele tysięcy lat temu. Najstarsze, odkryte rysunki skalne przedstawiające poród – datowane na okres 10 000 lat p.n.e. – pokazują kobietę rodzącą na stojąco. Mamom rodzącym w tym ułożeniu sprzyjała siła grawitacji, dzięki czemu był on łatwiejszy i przyjemniejszy.

Na kole porodowym można rodzić tylko w kilku szpitalach w Polsce. Za granicą ten typ łóżka porodowego cieszy się ogromną popularnością, jest już używane w ponad 100 klinikach w Europie i Japonii.