Najlepiej wyposażona pracownia USG w Polsce

Aparat USG Volusone E8 BT'12

Poliklinika, jako pierwszy ośrodek w Polsce, zakupiła najnowszej generacji aparat ultrasonograficzny Voluson E8 Expert BT’12. Aparat ten został stworzony w celu prowadzenia bardzo wysokiej jakości badań ultrasonograficznych, w tym: ginekologicznych, prenatalnych, położniczych, neonatologicznych, badań echa serca płodu, dzieci i dorosłych.

Voluson E8 Expert wyposażony jest w szereg innowacyjnych rozwiązań zwiększających możliwości wizualizacyjne i trafność diagnostyki. Technologia CRI gwarantuje niespotykaną, jak dotąd w aparatach USG, jakość obrazu. Z kolei SonoNT to pierwsza na rynku technika pozwalająca na bezinwazyjny, automatyczny i wymierny pomiar przezierności fałdu karkowego u płodu. Umożliwia wykrycie poważnych wad genetycznych, m.in zespołu Downa, Edwardsa i Patau oraz niekorzystnego przebiegu ciąży. Automatyzacja pomiaru przezierności fałdu karkowego u płodu, pozwala na otrzymanie wymiernego, powtarzalnego wyniku, który jest kluczowy dla trafnej diagnozy i jest zgodny z zaleceniami Fetal Medicine Foundation.

W aparacie Voluson E8 Expert wprowadzona została opcja ulepszonego, bardziej dokładnego, obrazowania dziecka w łonie matki – zarówno trójwymiarowego (3D), jak i w czasie rzeczywistym (4D). Nowy wymiar obrazowania możliwy jest dzięki funkcjom zaawansowanej obróbki graficznej obrazu (np. płodu lub narządów). Zastosowane aplikacje umożliwiają wybranie konkretnych fragmentów tkanek płodu z zapisanych obrazów 3D w celu ich dokładnej analizy. W ten sposób możliwa jest bardziej precyzyjna interpretacja obrazu, a tym samym znaczne zmniejszenie ilość błędów diagnostycznych. Dodatkowo aparat umożliwia szczegółową symulację skóry płodu. W efekcie otrzymywany jest bardzo realistyczny trójwymiarowy obraz maleństwa z podkreśloną perspektywą.