Poliklinika Arciszewscy uznana Podlaskim Innowatorem 2011


Podlaski Innowator 2011Poliklinika Ginekologiczno-Położnicza Arciszewscy została laureatem konkursu „Podlaski Innowator 2011”, zajmując pierwsze miejsce w kategorii Innowacyjne Przedsiębiorstwo! Kapituła konkursu uznała Poliklinikę za jedną z dwóch najbardziej innowacyjnych firm województwa podlaskiego. Tytuł „Podlaskiego Innowatora 2011” wraz ze statuetką zostały wręczone dr Krzysztofowi Arciszewskiemu podczas uroczystej gali, która odbyła się w ostatni piątek w Hotelu Branicki.

W kategorii Innowacyjne Przedsiębiorstwo rywalizowały mikro, małe, średnie i duże firmy, które w swojej działalności wdrożyły innowacje produktowe, procesowe, organizacyjne lub marketingowe. Drugim wyróżnionym przedsiębiorstwem była firma ChM – producent implantów i narzędzi dla ortopedii i traumatologii.

Statuetka Podlaski Innowator 2011

W kategorii Innowacyjny Samorząd Terytorialny wygrał Urząd Miejski w Białymstoku. Osobą Kreującą Innowacyjne Rozwiązania mianowany został Antoni Roman prowadzący Gospodarstwo Ekoturystyczne „Uroczanka” koło Suchowoli. Z kolei w kategorii Instytucja Wspierająca Innowacje laureatem zostało Międzynarodowe Wschodnie Centrum Innowacji.

Projekt „Podlaski Innowator 2011” realizowany jest przez Urząd Marszałkowski oraz Uniwersytet w Białymstoku w ramach programu „Podlaska Strategia Innowacji – budowa systemu wdrażania”. Celem konkursu jest promowanie innowacyjnych przedsięwzięć i inicjatyw realizowanych w województwie podlaskim. Ocenie podlegały projekty zrealizowane przez przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego, instytucje oraz osoby indywidualne w okresie od 01.01.2007 r. do 31.12.2010 r.

Relację z gali rozdania nagród w konkursie „Podlaski Innowator 2011” będzie można obejrzeć w TVP Białystok (pasmo TVP Info) już dzisiaj o godz. 18:10 oraz w poniedziałek (27 czerwca) o godz. 17:10. Zapraszamy do oglądania!

Podlaski Innowator 2011 - relacja TVP Białystok        Artykuł na portalu Białystok Online        Artykuł na portalu Halo Białystok

  Artykuł na portalu UWB            Galeria zdjęć z Gali Podlaski Innowator