Poliklinika zakupiła nowoczesny respirator noworodkowy

W celu zapewnienia jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa naszych najmłodszych pacjentów Poliklinika zakupiła najnowszej generacji respirator – Inspiration 5i. Respirator przeznaczony jest do wspomagania i wywoływania oddechu noworodków.

Jeśli po urodzeniu dziecko nie jest gotowe do samodzielnego oddychania, zostaje podłączone do respiratora, który częściowo lub całkowicie wywołuje u noworodka czynność oddechową. Aparat podaje maluchowi, określoną przez lekarza, ilość powietrza na minutę. W zależności od potrzeb noworodka, respirator może przekazywać dziecku różną mieszankę gazów, zazwyczaj wzbogaconą o większą ilość tlenu. Powietrze wtłaczane jest do płuc noworodka pod określonym ciśnieniem, które zapobiega zapadaniu się pęcherzyków płucnych malucha.

Inspiration 5i może być używany aż w dziesięciu trybach, dostosowanych do potrzeb najmłodszych pacjentów. Rozbudowane funkcje urządzenia pozwalają na podłączenie dziecka w sposób nieinwazyjny (m.in. dzięki opcji CPAP), gdy potrzebne jest tylko niewielkie wspomaganie oddechu, jak również inwazyjny, w sytuacji poważnych problemów z oddychaniem.