Porody na nowoczesnym Kole Porodowym


Od wtorku 25 sierpnia 2009r. w naszej Klinice przeprowadzane są porody na nowoczesnym „Kole porodowym – ROMA Birthwheel”. Jest to pierwsze w województwie podlaskim, a piąte w Polsce tego typu „łóżko porodowe”. Ten innowacyjny system ułatwia poród, pozwalając kobiecie urodzić dziecko w naturalnej, fizjologicznej pozycji. Zachęcamy do odwiedzenia naszej Kliniki i zapoznania się z nowymi możliwościami porodów.

Koło porodowe

Koło porodowe jest nowym rodzajem łóżka porodowego, które pozwala kobiecie przyjmowanie dowolnej pozycji podczas rodzenia. Łóżko zostało tak skonstruowane, aby umożliwić m.in. porody w pozycji wertykalnej – zgodnie z ideą powrotu do naturalnych sposobów odbierania ciąży. Kobietom rodzącym w tym ułożeniu sprzyja siła grawitacji, dzięki czemu poród staje się łatwiejszy i przyjemniejszy.

Koło porodowe pozwala również na zachowanie właściwego, intensywnego nadzoru położniczego nad dzieckiem i przyszłą mamą.

Koło porodowe

Poród jest wyjątkowym wydarzeniem w życiu każdej kobiety, dlatego zaopatrujemy Klinikę w nowoczesną aparaturę medyczną, która pozwala przyszłym mamom czuć się komfortowo w tej bardzo ważnej dla nich chwili. Po zakończeniu trwającej obecnie rozbudowy Polikliniki, nasze pacjentki zyskają również możliwość porodu w wodzie. Wprowadzone zostaną też najnowsze technologie monitorowania dzieci w łonie matki (KTG), jak również nowo narodzonych dzieci.

Koło porodowe jest już używane w ponad 100 klinikach w Europie i Japonii, gdzie zyskało uznanie wielu kobiet.

Więcej informacji na temat porodów na kole porodowym uzyskają Państwo dzwoniąc do naszej Kliniki na nr tel. +48 85 732 32 02.