Poliklinika Arciszewscy

Laserowe Leczenie
Nietrzymania Moczu

Zabiegi IntimaLase i IncontiLase

Specjalnie dla naszych pacjentek wprowadziliśmy zabiegi laserowe z zakresu ginekologii estetycznej – leczenia nietrzymania moczu i obkurczania oraz rewitalizacji pochwy. Zabiegi wykonywane są nowoczesnym laserem Fotona Spectro SP – jednym z najbardziej zaawansowanych i wszechstronnych systemów laserowych na świecie.

Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu – Zabieg IncontiLase

Stosowanie laserów w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu (NTM) to nowoczesna, nieinwazyjna terapia oparta o efekt fototermicznego obkurczania tkanek. Energia lasera dostarczana jest do wybranych tkanek powodując remodelowanie kolagenu, a w rezultacie obkurczanie powięzi miednicy i tkanek dna miednicy. Leczona tkanka wzbogacana jest o nowy kolagen przez co staje się bardziej napięta i elastyczna. W rezultacie następuje poprawa wsparcia pęcherza moczowego i znikają objawy wysiłkowego nietrzymania moczu.

W przeciwieństwie do zabiegu operacyjnego, laserowe leczenie wysiłkowego NTM jest praktycznie bezinwazyjne, nie wiąże się z utratą krwi i nie wymaga hospitalizacji. Ponadto od razu po zabiegu pacjentka wraca do pełnej sprawności fizycznej i wykonywania codziennych czynności.

Zabieg IncontiLase wykonywany laserem Fotona ze względu na swoją wysoką skuteczność otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii:

„NAJLEPSZY ZABIEG MEDYCYNY ESTETYCZNEJ” 
w konukrsie „Prix de Beaute Cosmopolitan 2013”

Laserowe obkurczanie i ujędrnianie pochwy – Zabieg IntimaLase

Zabieg IntimaLase w sposób bezpieczny i bezinwazyjny przywraca prawidłowe napięcie tkankowe ścian pochwy, powodując tym samym jej obkurczenie i ujędrnienie. Przy użyciu specjalnej głowicy energia lasera dostarczana jest do wybranych miejsc w pochwie i na zasadzie fototermicznej obkurcza błony śluzowe w jej obrębie. Zabieg nie tylko zwiększa elastyczność pochwy, ale również odmładza tkankę, przebudowując w niej kolagen i elastynę. Przywrócenie jędrności i obkurczenie ścian pochwy zwiększa poziom satysfakcji seksualnej i doznania podczas współżycia.

W porównaniu z tradycyjną chirurgiczną metodą leczenia utraty napięcia tkankowego ścian pochwy zabieg laserowy jest praktycznie bezinwazyjny i nie powoduje powikłań. Ponadto czas regeneracji jest bardzo krótki – od razu po zabiegu pacjentka wraca do wykonywania codziennych czynności, a po upływie ok. 3 tygodni od zabiegu może wznowić aktywność seksualną.