Poliklinika Arciszewscy

Wyjątkowe miejsce
dla każdej z nas

Operacja plastyczna pochwy i krocza

Operacja plastyczna pochwy i krocza jest zabiegiem korygującym zmiany w narządzie rodnym powstałe w wyniku np. przebytego porodu lub ciężkiej pracy fizycznej. Takie sytuacje mogą powodować rozciąganie mięśni okrężnych pochwy oraz mięśni dna miednicy, a w następstwie obniżenie krocza oraz powiększenie przedsionka i wejścia do pochwy.

Objawy zmian w narządzie rodnym

U wielu kobiet zmiany poporodowe w narządzie rodnym mogą wywoływać ograniczenie potrzeb seksualnych lub spadek poziomu satysfakcji z pożycia seksualnego. Niejednokrotnie wiążą się też z nietrzymaniem moczu

Leczenie zmian w narządzie rodnym

Rozwiązaniem tego uciążliwego problemu mogą być regularne ćwiczenia wzmacniające mięśnie krocza. W przypadku, gdy domowa rehabilitacja okaże się niewystarczająca, zalecane jest wykonanie zabiegu rekonstruującego narząd rodny kobiety. Operacja plastyczna krocza polega na podszyciu mięśni krocza i usunięcie nadmiaru śluzówki pochwy, tak aby odpowiadała prawidłowym warunkom anatomicznym z okresu przed porodem.

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym lub „rdzeniowym” i trwa około 40 min. Na zewnątrz pozostaje niewielki szew samorozpuszczalny. Po zakończonej operacji pacjentka następnego dnia wychodzi do domu, a po 6-8 tygodniach odzyskuje pełnię zdolności seksualnych.

Cennik