Wyjątkowe miejsce
dla każdej z nas

Peeling laserowy

Jest zabiegiem dużo bardziej precyzyjnym w usuwaniu wierzchniej warstwy skóry niż zabiegi mechaniczne (np. mikrodermabrazja) lub chemiczne (np. kwasy). Peeling laserowy powoduje odmłodzenie skóry, poprawia jej gęstość i jędrność, a także usuwa wszelkie blizny, zmarszczki, uszkodzenie po słoneczne, powiększone pory i przebarwienia, wpływa również na ujednolicenie kolorytu skóry. Rekomendujemy ten zabieg osobom, które nie mogą pozwolić sobie na długi okres rekonwalescencji oraz gdy zabieg odmładzania laserem nieablacyjnym nie spełnia oczekiwań pacjenta.

Peeling laserowy – tryb delikatny jest zabiegiem idealnym dla osób po 25 roku życia.
Peeling laserowy – tryb średni zabieg ten przeznaczony jest dla każdego kto pragnie odmłodzić i odświeżyć swoją skórę. Zabieg rekomendujemy osobom po 30 roku życia.
Peeling laserowy – tryb mocny zalecamy osobom po 35 roku życia oraz osobom z tłustą, porowatą cerą.
Peeling laserowy powoduje maksymalne wygładzenie skóry, zmniejszenie rozszerzonych porów, drobnych blizn potrądzikowych, a także szorstkości i łojotoku skóry, redukuje przebarwienia, wpływa również na zmniejszenie pierwszych oznak starzenia.

Na czym polega zabieg?

Laser Fotona wytwarza od kilkudziesięciu do kilkuset maleńkich kolumn uszkodzeń, które są otoczone zdrową skórą nie poddaną działaniu lasera. W wyniku tego działania skóra regeneruje się bardzo szybko, stymuluję produkcję kolagenu i elastyny, następuje zagęszczenie cery, a także wytworzenie kontrolowanego nagrzewania skóry, co wzmacnia efekt fotoodmłodzenia.

Efekty peelingu laserowego

Pierwsze rezultaty pojawiają się stosunkowo szybko, bo już po kilku dniach można zauważyć zanikanie przebarwień, wyrównanie kolorytu skóry, która staje się rozjaśniona. W przeciągu 4 – 5 tygodni widoczna jest poprawa gęstości skóry. Po wykonaniu jednego zabiegu można osiągnąć rezultaty odpowiadające minimum 10 sesjom mikrodermabrazji.

Bezpośrednio po zabiegu

Po wykonaniu zabiegu pojawia się zaczerwienienie i lekki obrzęk. Skóra wygląda jak po zbyt intensywnym opalaniu na słońcu, ze wszystkimi dla tego stanu widocznymi dolegliwościami. Zaczerwienienie zazwyczaj mija po 3 – 5 dniach. Obrzęk może nasilać się po 2 dniach, po 3 – 4 znika. W kolejnym etapie skóra może się delikatnie przyciemnić (zbrązowieć) i następnie zaczyna się złuszczać. Po 7 dniach wraca do normalnego wyglądu.

W związku z tym, że w pierwszym zabiegu uszkadza się mniej niż 20 % wierzchniej warstwy skóry, należy powtórzyć zabieg od 2 do 5 razy. Odstępy między zabiegami to około 3 – 8 tygodni, w zależności od tego jak wysokie parametry były zastosowane w poprzednim zabiegu (od delikatnego peelingu po głęboki resurfacing).

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • Ciąża
  • Cukrzyca
  • Rozrusznik serca
  • Zaburzenia krzepnięcia
  • Epilepsja
  • Opalenizna (zbyt duża ilość nagromadzonej melaniny pochłania dużą dawkę energii co może spowodować przebarwienia skóry). Nie należy się opalać (słońce, solarium) przez 4 tygodnie przed i 4 tygodnie po zabiegu
  • Skłonność do przebarwień
  • Aktywne zmiany wirusowe lub bakteryjne na skórze
  • Stosowanie niektórych leków: Leków obniżających krzepliwość krwi; antykoagulanty np. aspiryna, sterydów, leków fotouczulających: niektórych antybiotyków np. doksycykliny, tetracykliny, pochodnych witaminy A, niektórych leków kardiologicznych i innych np. furaginy, stosowanie niektórych ziół: nagietek, dziurawiec, skrzyp polny, stosowanie kremów z retinolem,
  • Peelingi (przestać wykonywać ok. tygodnia przed planowanym zabiegiem)

Zalecenia dla pacjenta przed wykonaniem zabiegu

Przy planowaniu peelingu laserowego, należy wziąć pod uwagę, że przez 1-3 dni po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona. Aby nie osłabić procesu przebudowy naskórka, zalecamy nie przykrywać rumienia makijażem. Skóra będzie się łuszczyć, a pełna okres rekonwalescencji w wersji maksymalnej (zastosowanie tzw. pełnej plamki) może potrwać ok. tydzień.

Należy zapoznać się z przeciwwskazaniami, tak by odpowiednio przygotować się do zabiegu oraz wykluczyć niewskazane kosmetyki, leki i zioła. Nie należy się opalać (słońce, solarium przez 4 tygodnie przed zabiegiem. Nie należy wykonywać zabiegów złuszczających skórę (peeling) przez 3 tygodnie przed zabiegiem. W przypadku zażywania leków: sterydów, antykoagulantów, fotouczulających, należy je odstawić (jeżeli to jest możliwe) 7 dni przed zabiegiem, można je stosować ponownie po 14 dniach po zabiegu. Nie należy pić alkoholu w dniu wykonywania zabiegu. Zabieg wykonujemy na skórze czystej (należy zmyć kosmetyki przed zabiegiem).

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu oraz w czasie zaczerwienienia skóry odradzamy stosowanie makijażu, ponieważ mógłby spowodować zaburzenie w kontrolowanym procesie zapalnym, który zmierzają do przebudowy naskórka. Zalecamy delikatne mycie twarzy bez pocierania, najlepiej za pomocą wody termalnej. Skórę należy intensywnie nawilżać lub natłuszczać.

Nie rekomendujemy używania kremów przeciwzapalnych (takich jak Cicalfate, Cicaplast itp.), gdyż ograniczą stan zapalny, celowo wywołany przez laser frakcyjny.

Po wykonaniu peelingu laserowego we wskazanym przez specjalistę okresie nie należy stosować kremów z kwasem glikolowym, retinolem czy na bazie alkoholu.

Po wykonaniu peelingu laserowego nie można korzystać z gorących kąpieli i sauny przez 14 dni, a przez okres rekonwalescencji (7 dni) nie pływamy w basenie.

Przez 4 tygodnie po zabiegu należy unikać słońca i co najmniej przez ten czas (a najlepiej dla ochrony przed fotostarzeniem ciągle) zalecamy chronić skórę filtrem UV 50 SPF.

Odczuwalność w trakcie zabiegu

Podczas wykonywania zabiegu laserowego skóra pacjenta jest cały czas chłodzona za pomocą urządzenia Cryo 6 Derma Cooler, zintegrowanego z platformą laserową. W związku z tym zabieg dla pacjenta nie jest odczuwalny jako nieprzyjemny. Wrażenie jakie występuje bezpośrednio po zabiegu przez ok. 15 minut to pieczenie skóry, przypominające odczucia po nałożeniu na twarz peelingu chemicznego. Odczucie to mija po kwadransie.